Nieuws

Van het samenvoegen van jeugdteams tot een fusie

Spelplezier voor de kinderen is de basis van de samenwerking tussen SRC en VV Schagen. Beide clubs zijn op dit moment financieel gezond en hebben los van elkaar voldoende leden. Toch hebben zij de afgelopen jaren steeds meer jeugdteams samengevoegd en bereiken hiermee op meerdere vlakken succes. Nu de basis is gelegd, willen de clubs doorpakken en toewerken naar een volledige fusie.

Het idee ontstond een jaar of drie geleden toen de jeugdcoördinatoren van beide clubs met elkaar in gesprek raakten. “In onze toenmalige D1 hadden wij zeven goede voetballers. Het team zou door ons moeten worden aangevuld met jongens met minder talent”, herinnert Taco Velseboer zich als jeugdcoördinator van VV Schagen. “Dit is voor niemand leuk. De betere voetballers missen de uitdaging, terwijl de minderen nauwelijks de bal krijgen. Omdat SRC hetzelfde probleem had, zijn we gaan onderzoeken of het mogelijk was om het D1-team samen te voegen.” Lees verder op de site van de KNVB